Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1933678
DzisiajDzisiaj366
WczorajWczoraj296
Ten tydzieńTen tydzień2947
Home ELEARNING

Klasa 3

Od 30 marca zadania dla trzeciej klasy znajdują się na blogu klasowym

>>> Kliknij, aby otworzyć BLOGA <<<

 

27 MARCA,  JĘZYK ANGIELSKI

Dzisiaj poznasz wyrazy związane z pogodą.

http://innowacja.sfera.lublin.pl/lessons/k3a13/s_animacja-hotspots.html#bottom

Zapisz w zeszycie nowe wyrazy związane z pogodą. Naucz się je nazywać i zapisywać.

 

Życzę przyjemnej pracy. Pozdrawiam-:)

Zadania na czwartek i piątek
26-27 marca

>>> Kliknij, aby pobrać zadania <<<

Zadania na środę 24 marca

KLASA: III

Drodzy Uczniowie, Wasze wczorajsze zadania były bardzo ciekawe. Macie super pomysły. Musiałam się solidnie przy nich napracować. Cieszę się, że tak dużo osób je przygotowało. Z tymi zadaniami jest związane zadanie 1.

Zadanie 1

W niektórych rozwiązaniach zrobiłam błędy. Musicie je znaleźć i napisać  do mnie. Te osoby, które zrobiły to wczoraj mają jedno zadanie mniej.

Zadanie 2

Przeczytaj fragmenty książki pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, które znajdziesz w podręczniku. Napisz  w zeszycie do języka polskiego datę i temat: Co mówią zwierzęta do człowieka?, a następnie wypisz w  informacje dotyczące książki.

Autor…………………………………….

Tytuł…………………………………….

Bohaterowie…………………………………….

Czas akcji………………………………….

Miejsce akcji……………………………….

Zadanie 3

Napisz w zeszycie dialog doktora jednym z jego zwierzęcych przyjaciół, dotyczący zachowania ludzi wobec dzikich zwierząt. SMS- em wyślę wiadomość,  ile wypowiedzi powinien zawierać Wasz dialog.

Zadnie 2 i 3 będę sprawdzać po powrocie do szkoły.

Zadanie 4

Przygotuj sobie pomoc dydaktyczną do działania na liczbach wielocyfrowych.

Opis pomocy

 

 

 


Wyślij mi zdjęcie wykonanej pomocy.

Bądźcie pracowici, jak mrówki! Wykonujcie zadania samodzielnie. Rodziców proście  o pomoc, tylko przy wysyłaniu informacji. Pamiętajcie o codziennym czytaniu książek (30 min.), ćwiczeniach ruchowych i prowadzeniu dziennika pokładowego.

Wasza Wychowawczyni

Zadania na wtorek 24 marca

KLASA: III

Drodzy Uczniowie,

dziś mam dla Was niespodziankę. Ja będę wykonywać Wasze zadania. Musicie wymyślić i napisać mi  zadania z języka polskiego i  matematyki. Tematyka zadań -wiosna. Prześlijcie je na mój adres e mail lub na telefon.   Wykonam je w określonym przez Was czasie i odeślę rozwiązanie. Do godziny 14.00 proszę o wysłanie zadań. SMS wyślę Wam informację, ilu zadań oczekuję  od każdego z Was. Powodzenia!

I proszę,  nie dawajcie mi zbyt trudnych zadań, bo nie ma mi kto pomóc!

Wasza Wychowawczyni

Zadania na poniedziałek  23 marca

 

KLASA: III

PRZEDMIOT: edukacja techniczna, edukacja polonistyczna.

Zadanie 1.

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 12 kwietnia

SPOSÓB SPRAWDZENIA: rozmowa telefoniczna

Kontynuuj wykonanie makiety „Kosmos”. Jeśli możesz,  porozmawiaj  telefonicznie z na ten temat z  dwoma osobami z klasy.

Zad. 2

PRZEDMIOT: edukacja polonistyczna i przyrodnicza

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 23 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA:  e mail lub zapis w zeszycie

Przeczytaj w  „Podręczniku. Nowi Tropiciele”  na s. 32-33 informacje o różnych  rodzajach wód. Sformułuj do tego tekst kilka pytań ( liczba pytań dla poszczególnych uczniów będzie różna i podam ją w SMS). Nie rozpoczynaj pytań wyrazem: Czy…

Zad. 3

PRZEDMIOT: edukacja polonistyczna

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 23  marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: rozmowa telefoniczna lub e mail

Kontynuuj „zasiedlanie” planet (zadanie z piątku 20 marca). Dopisuj kolejne wyrazy. Całość sprawdzę po powrocie do szkoły.

Zad. 4

PRZEDMIOT: edukacja polonistyczna

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 23  marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA:  zapis w zeszycie

Wykonaj  ćw.1 na s.35 – „Podręcznik. Nowi Tropiciele”

Zad. 3

PRZEDMIOT: edukacja matematyczna

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 23  marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA:  zapis w ćwiczeniach

Przed zawieszeniem zajęć w szkole uczyłeś się/uczyłaś się wykonywać działania matematyczne nazywane w matematyce „Działaniami  na wyrażeniach dwumianowanych”. Są one omówione w „Podręczniku. Nowi Tropiciele” na s.114-119. W ćwiczeniach są tematy poświęcone tym działaniom. Część zadań już zrobiłeś/zrobiłaś. Wykonaj następne od s. 10 do 17. Wybierz sobie kilka zadań do zrobienia. Tak, żeby nie zajęło Ci to więcej niż 60 min. Po pół godzinie zrób sobie przerwę na ćwiczenia albo inny relaks.

Staraj się pracować samodzielnie.  Na pewno dasz radę,  jak uwierzysz w siebie! Pamiętaj, że rodzice też kiedyś chodzili do szkoły i uczyli się, a teraz mają inne obowiązki. Wykonuj zadania w tych godzinach, w których odbywają się zajęcia w szkole, czyli w poniedziałek od 8.30 do 13. 05. Będę do Was dzwonić i sprawdzać informacje wysyłane na e mail.

 

JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski, klasa  III

23 marca, poniedziałek

Kochani trzecioklasiści,

Proszę o uruchomienie piosenki: "Head and shoulders".

Utrwalcie sobie słówka dotyczące części ciała i poćwiczcie.

Piosenka po każdej zwrotce przyspiesza.

A oto link do piosenki:

https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY

 


 

 

Zadania na piątek 20 marca

KLASA: III

PRZEDMIOT: edukacja techniczna

Zadanie 1.

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 20 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: rozmowa telefoniczna

Rozpocznij prace nad wykonaniem makiety „Kosmos”. Obmyśl projekt, wypisz potrzebne materiały i narzędzia. Czas na wykonanie makiety masz do 12 kwietnia. Tego dnia minie 59. rocznica pierwszego lotu w Kosmos. Bądź kreatywny! Zaskocz mnie!

Zad. 2

PRZEDMIOT: edukacja polonistyczna i przyrodnicza

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 20  marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA:  zdjęcie i rozmowa telefoniczna

Przeczytaj w podręczniku informacje na s.38-39. Obejrzyj w Internecie dostępne filmy na ten temat. Znajdź piosenkę „W układzie słonecznym”- Nutko Sfera. Na podstawie jej tekstu opracuj test- pytanie i trzy odpowiedzi do wyboru, np.

1) Planeta, która najdłużej okrąża Słońce to:

a) Neptun,

b) Jowisz,

c)  Wenus

Liczba pytań- 7

Naucz się zdania, które pomoże Ci zapamiętać kolejność planet w układzie słonecznym.

Moja Wiecznie Zapracowana Mama Jutro Sama Usmaży Naleśniki.

Merkury Wenus Ziemia  Mars  Jowisz Saturn Uran Neptun

Test zapisz na kartce lub w komputerze i wydrukuj. Poproś osobę dorosłą o zrobienie zdjęcia i wysłanie do mnie. W czasie rozmowy powiesz mi zdanie, którego masz się nauczyć.

Zad. 3

PRZEDMIOT: edukacja polonistyczna

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 20  marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA:  rozmowa telefoniczna

Przygotuj sobie pięć pojemników (mogą to być miseczki, słoiki itp.). To będą „nowe planety”. Nazwij je: Planeta Rzeczowników, Planeta Czasowników, Planeta Przymiotników, Planeta Przysłówków, Planeta Liczebników. Każdą planetę musisz zasiedlić, czyli muszą na niej zamieszkać odpowiednie wyrazy. Napisz na karteczkach różne wyrazy i wrzuć do odpowiednich pojemników. Na każdej planecie powinno zamieszkać przynajmniej 10. wyrazów. Powodzenia w zasiedlaniu!

ZAGRAJ W GRĘ

 

Zadania na czwartek 19 marca

KLASA: III

PRZEDMIOT: edukacja matematyczna

Zadanie 1.

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 19 marca, po godzinie 14.00

SPOSÓB SPRAWDZENIA: rozmowa telefoniczna o wybranej godzinie.

Spisz na kartce wagę różnych produktów spożywczych, które są w Twoim domu (przynajmniej 10). Zrób to między godz. 10-11. Umówię się z Twoim rodzicem na kontakt telefoniczny. Przeczytasz mi spis swoich produktów i odpowiesz mi na kilka pytań.

Zad. 2

PRZEDMIOT: edukacja muzyczna

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 19 marca, po godzinie 14.00

SPOSÓB SPRAWDZENIA: rozmowa telefoniczna o wybranej godzinie.

18 marca otrzymałeś/ otrzymałaś tekst piosenki pt. „Cztery żywioły”. Będziemy się jej uczyć śpiewać. Musisz znać jej słowa na pamięć.

Zad. 3

PRZEDMIOT: edukacja polonistyczna

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 19 marca, po godzinie 14.00

SPOSÓB SPRAWDZENIA:

 

Naucz się pięknie czytać tekst pt. „List” (Podręcznik  s.109). Przeczytaj go komuś z rodziny i porozmawiaj z tą osobą na temat treści listu.

ZAGRAJ W GRĘ


****************************************

KLASA: III
PRZEDMIOT: edukacja matematyczna

Zadanie 1.

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: od 16 marca do 20 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: poczta e mail lub Librus

Każdego dnia otrzymasz kilka działań, do których musisz ułożyć treść zadania, wykonać obliczenie i zapisać odpowiedź.

Zadanie 2.

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 18 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: zdjęcie i SMS

Na s. 36 „Kart matematycznych” znajduje się gra „24 godziny w podróży”. Zagraj w nią z rodziną we wtorek 17 marca i zrób zdjęcie. W środę 18 marca wyślij mi je i napisz SMS – z kim grałeś, ile razy i kto wygrał.

Zadanie 3

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 24 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: zdjęcie i SMS

Gra „Kiermasz wielkanocny”. Postępuj tak, jak przy zadaniu 2. Gra- 23 marca, zdjęcie i SMS- 24 marca.

Zadanie 4

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 17 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: poczta e mail

Zmierz przedmioty, które podam Ci w e mailu około godziny 10.00. Napisz 6 pytań typu: Jaką długość ma razem stół i szafka w przedpokoju? O ile dłuższy jest stół od szafki?

Zadanie 5

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: od 16 marca do końca dni zawieszonych zajęć

SPOSÓB SPRAWDZENIA: tabela z wynikami oddana po powrocie do szkoły

Codziennie odczytaj temperaturę powietrza o godzinie 9.00 i 18.00. Zapisz wyniki w tabeli. Oblicz różnicę temperatur rano w popołudniu. Z prognozy pogody podawanej w mediach zapisz każdego dnia nazwę miasta, w którym była najniższa i najwyższa temperatura w ciągu dnia.

 

data

16.03

temp. o 9.00

temp. o 18.00

różnica temp.

miasto z najniższa temp.

miasto z najwyższą temp.

KLASA: III
PRZEDMIOT: edukacja polonistyczna

Zadanie 1

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: od 16 marca do końca dni zawieszonych zajęć

SPOSÓB SPRAWDZENIA: teksty zapisane w zeszycie oddane po powrocie na zajęcia

W „Kartach matematycznych” jest tekst matematyczny pt. „Dziennik pokładowy doktora Dolittle”. Załóż taki dziennik i prowadź go przez wszystkie dni. Ja będę wysyłać Ci swoje zapiski e mailem. Wykonaj do każdego zapisu rysunek.

Zadanie 2

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 17 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: poczta e mail lub Librus

Napisz opowiadanie na jeden z podanych tematów. Opowiadanie powinno zawierać wstęp- 2 zdania, rozwinięcie – 5 zdań i zakończenie- 2 zdania.

Tematy:

„Niezwykła podróż”

„Mój najpiękniejszy sen”

„Niespodziewany gość”

„Na boisku”

„Wesoła przygoda z psem lub innym czworonożnym przyjacielem”

Zadanie 3

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 18 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: zdjęcie plakatu

Wykonaj plakat pt. „Co wiem o wodzie?”. Rozmiar- A3. Rysunki wykonaj własnoręcznie, wykorzystaj różne techniki plastyczne. Teksty możesz napisać na komputerze i wydrukować, ale możesz też zrobić to odręcznie. Zapisz tyle, ile potrafisz zapamiętać, bo po powrocie do szkoły będę to sprawdzać.

Zadanie 4

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 16 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: poczta e mail lub Librus

Około 10.00 otrzymasz plan wydarzeń z jakieś legendy. Musisz znaleźć ją w Internecie ( na stronie: rodziceprzyszlosci.pl › pobieralnia › LEGENDY POLSKIE PDF), przeczytać ją, a następnie uporządkować plan wydarzeń i odesłać na mój adres. Niektórzy z Was będą musieli sami ułożyć plan wydarzeń.

Zadanie 5

TERMIN WYKONANIA ZADANIA: 20 marca

SPOSÓB SPRAWDZENIA: poczta e mail lub Librus

Przeczytaj w podręczniku informacje na s.38-39. Obejrzyj w Internecie dostępne filmy na ten temat. Znajdź piosenkę „W układzie słonecznym”- Nutko Sfera. Na podstawie jej tekstu opracuj test- pytanie i trzy odpowiedzi do wyboru, np.

1) Planeta, która najdłużej okrąża Słońce to:

a) Neptun,

b) Jowisz,

c) Wenus

Liczba pytań- 7

Naucz się zdania, które pomoże Ci zapamiętać kolejność planet w układzie słonecznym.

Moja Wiecznie Zapracowana Mama Jutro Sama Usmaży Naleśniki.

Merkury Wenus Ziemia Mars Jowisz Saturn Uran Neptun

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox