Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1933679
DzisiajDzisiaj367
WczorajWczoraj296
Ten tydzieńTen tydzień2948
Home ELEARNING

Program Szkoła Edukacji

 

Nasza szkoła jest szkołą praktyk i uczestniczy w innowacyjnym programie kształcenia przyszłych nauczycieli. Należymy do wybranego grona dwudziestu szkół w Warszawie i okolicach ze wszystkich poziomów edukacyjnych, które zostały zaproszone do tego wyjątkowego przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego ze względu na  wysoką ocenę kultury współpracy, profesjonalizmu naszych nauczycieli. Partnerem Szkoły Edukacji, czyli podyplomowych studiów dla przyszłych nauczycieli języka  polskiego i matematyki  jest Teachers College Columbia University w Nowym Jorku oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. To co wyróżnia tę szkołę to synergia teorii z praktyką, „dualny” system studiów, teoria oparta na wynikach uznanych badań naukowych, zdobywanie praktycznych umiejętności, praktyki w sieci „szkół praktyk”, bieżąca refleksja nad doświadczeniami z praktyk, kadra z dorobkiem akademickim oraz doświadczeniem pracy w szkole.

O października dwie studentki Szkoły Edukacji  pani Monika i Justyna rozpoczną trzymiesięczne praktyki w naszej szkole. Pod okiem nauczycieli -mentorów i dyrektora prowadzić będą obserwacje lekcji, przygotują i poprowadzą wybrane zadania i całe lekcje.

Studentki będą  dodatkową osobą w klasie wspierającą proces uczenia się.

Szkoła Edukacji PAFW i UW wspiera rozwój kadry pedagogicznej szkół praktyk, w szczególności mentorów. Mentorzy, nasi nauczyciele, regularnie spotykają się z kadrą Szkoły Edukacji PAFW i UW na warsztatach, by wspólnie analizować metody pracy i wypracowywać nowe rozwiązania podnoszące jakość nauczania.

Dzięki tej współpracy rada pedagogiczna naszej szkoły skorzysta z dwóch bezpłatnych warsztatów na wybrany przez nas temat.

Jesteśmy przekonani, że udział w programie wpłynie na uczenie się naszych uczniów.

Dyr. Grażyna Kapaon

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox