Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1838119
DzisiajDzisiaj1146
WczorajWczoraj1205
Ten tydzieńTen tydzień2808
Home Realizowane projekty

Realizowane projekty

„Aktywna tablica” na lata 2020-2024

 

W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024, nasz szkoła pozyskała kompletne wyposażenie do sali terapeutycznej.

Uczniowie i nauczyciele zyskali dostęp do platformy Mam Talent, przeznaczonej do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na trzech komputerach uczniowski są zainstalowane programy:

 

 • mTalent Zajęcia logopedyczne – Pakiet Ekspert (mTalent Zajęcia logopedyczne cz. 1 i cz. 2)
 • mTalent Percepcja słuchowa – Pakiet Ekspert (mTalent Percepcja słuchowa oraz mTalent Zaburzenia przetwarzania słuchowego)
 • mTalent Percepcja wzrokowa
 • mTalent Ortografia
 • mTalent Trudności w pisaniu
 • mTalent Czytanie SY-LA-BA-MI – Pakiet Ekspert (cz. 1 i cz. 2)
 • mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy
 • mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym (cz. 1 i 2)
 • mTalent Potrafię. Obszar matematyczny. Klasy 4–6
 • mTalent Potrafię. Obszar polonistyczny. Klasy 4–6

Dzięki pozyskanemu wsparciu, w sali teatralnej, została zamontowana podłoga interaktywna, która składa się z projektora i komputera, wyposażonego w czujniki ruchu. Dzięki niej, praca terapeutyczna zamienia się w zabawę.

Sala numer siedem, została podzielona na dwie części. Pierwszą do pracy indywidualnej i grupowej, gdzie znajduje się: stół, wygodne krzesła i szafa wyposażona w ponad setkę pomocy tradycyjnych. Po drugiej stronie, jest strefa wyciszenia, wyposażona w dwa wygodne fotele, miękki dywan i telewizor.

Wyposażenie zostało sfinansowane z programu Aktywna Tablica (43750 zł, w tym wkład własny organu prowadzącego 20%), z budżetu szkoły (meble) oraz środków Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska (meble).

 

 

 

 

Uroczyste zakończenie projektu Nasz mały teatr

Więcej…

 

„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”

Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej i Gmina Strachówka w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Strachówce otrzyma pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowania wspierającego naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 34 999 800,00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 27 999 840,00 zł.

Warto dodać, że uczestnictwo w projekcie zapewnił nam przygotowany przez szkołę projekt pracowni przyrodniczej 3d, który przekazaliśmy do urzędu gminy na wiosnę. Tamto postępowanie zostało wstrzymane na rzecz wsparcia nauki zdalnej, a my po części zrealizowaliśmy nasze zamierzenia, otrzymując oprogramowanie edukacyjne 3D wraz z ogromną ilością sprzętu komputerowego, który wykorzystujemy do organizowania nauki zdalnej. Samorząd lokalny nie musiał zabezpieczyć żadnego wkładu własnego, co w obecnej sytuacji jest ogromnym odciążeniem. Dziękujemy za wsparcie Samorządowi Województwa Mazowieckiego.

 

„Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”

„Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska  podpisało umowę z Fundacją BGK im. J.K. Steczkowskiej na realizację projektu „Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”  ramach programu Moja Mała Ojczyzna, IV edycja 2020.  Projekt realizowany jest we współpracy ze Szkła Podstawową im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

W projekcie zaplanowano:

1. Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną, miejsce niekonwencjonalnej nauki, spotkań uczniów, rodziców, seniorów, społeczności lokalnej. W tym:

 

 • Budowę podestów scenicznych
 • Zakupu kurtyny, lambrekinu sceny
 • Zakup krzeseł rozkładanych
 • Zakup akcesoriów teatralnych

 

2. Warsztaty teatralne. Przygotowanie przedstawienia

Uroczyste zakończenie projektu z udziałem mieszkańców . Premiera przedstawienia.

 

„Trzy kroki do sukcesu”

Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Norwidowska realizuje projekt „Trzy kroki do sukcesu”. W projekcie zaplanowaliśmy

 

 • v Wsparcie wolontariatu przez działania „Starszy brat, starsza siostra”. Organizacja wycieczki dla grupy projektowej
 • v Spotkania z rodzicami „Poznaj swoje dziecko”
 • v „Trzy po trzy, czyli Projektowe Okazje Edukacyjne”
 • v Zagospodarowanie przyjaznej  przestrzeni edukacyjnej
 • v „Spotkanie z mistrzem”

 

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox