Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1907307
DzisiajDzisiaj144
WczorajWczoraj561
Ten tydzieńTen tydzień705
Home Niecodzienne lekcje

Niecodzienne lekcje

Lekcja wychowania fizycznego w klasie 2

Do ćwiczeń i zabawy można wykorzystać różne przedmioty. Uczniowie klasy 2 ćwiczyli już między innymi z: maskotkami, piłeczkami, ręcznikami i butelkami, a na jednej z ostatnich lekcji ze wstążkami gimnastycznymi, które zrobili im rodzice. Jak widać na zdjęciach bawili się znakomicie.

Barbara Janus

 

Spektakl „Przyjdź Mikołaju” w Wyszkowie

 

10 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I pod opieką pań: Jolanty Sawickiej- Łopaty i Krystyny Ołdak udały się na wycieczkę do Wyszkowa na spektakl „Przyjdź Mikołaju”. Przedstawienie teatralne wykonał zespół aktorów Teatru Lektur Szkolnych. Bohater spektaklu Krasnal wraz z mieszkańcami różnych regionów świata i panią Zimą prowadził widzów na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Pełna sala dzieci śpiewała razem z aktorami „Mikołaju, Mikołaju wszystkie dzieci Cię wołają: przyjdź, przyjdź , przyjdź”. Kiedy długo oczekiwany gość przybył radości było co niemiara. Dzieci usłyszały wiele mądrych słów, życzenia świąteczne od Mikołaja i mikołajkowe czekoladki. Dla wszystkich dzieci wyjazd był wielkim wydarzeniem, bo był to dla wielu z nich pierwszy pobyt w dużej sali widowiskowej na przedstawieniu teatralnym.

Krystyna Ołdak


 

 

 

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 1 naszej szkoły wyjechali po raz drugi w tym roku do Pałacu w Chrzęsnem. Celem był udział spotkaniu autorskim z Barbarą Gawryluk w cyklu spotkań pn. „Ocali nas przyroda”. Ale jeszcze przed spotkaniem na korytarzu dzieci obejrzały wystawę ilustracji Janusza Grabiańskiego. Był to przedostatni dzień festiwalu „Chrzęsne literackie serce Mazowsza”. Barbara Gawryluk to dziennikarka Radia Kraków i autorka książek dla dzieci. Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się jak żyć ekologicznie, podawali argumenty, gdzie lepiej się mieszka - na wsi czy w mieście. Pisarka przedstawiła też dzieciom bohaterów swoich książek, rozdawała autografy i pasjonująco opowiadała o swoich podróżach. To było bardzo ciekawe spotkanie i dzieci już zapowiedziały, których książek będą szukać w bibliotece. Wymieniały: „Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie”, „Apa, pies zaprzęgowy”, „Owocowe bajki”, „Klifka”, „W Zielonej Dolnie”, „Pudełko pełne kotów”.

Krystyna Ołdak

Więcej…

 

Warsztaty z p. Michałem Zabłockim

W dniu 21  listopada 2019 r. uczniowie klasy 1 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Michałem Zabłockim. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach  Pałacu w Chrzęsnem. Już po raz kolejny nasza szkoła, wraz z wieloma innymi, została zaproszona do udziału  w programie „Chrzęsne literackie serce Mazowsza”. Tym razem program IV edycji przebiega pod nazwą  „Ocali nas przyroda’, stąd motywem przewodnim spotkania była ekologia i przyroda, ale i poezja. W trakcie spotkania warsztatowego dzieci słuchały wierszy i rozmawiały z p. Michałem Zabłockim o poezji.


Dowiedziały się, czym jest „licentia poetica”, metafora i inne środki, którymi posługują się poeci. A wszystko musiały wymalować i pokolorować na ilustracjach do wierszy. Spotkanie w miłej i swobodnej atmosferze dostarczyło dzieciom wiedzy o swobodzie  tworzenia,  roli naszej wyobraźni i wolności do  twórczości. Przy okazji dyskusji został omówiony temat palonych w  piecach śmieci i wpływie tych działań na nasze zdrowie. Dzieci, początkowo nieco onieśmielone, opuściły spotkanie pełne wrażeń i  ekscytacji. Bo taka niecodzienna forma zajęć i spotkanie z pisarzem nie zdarza się często.

Krystyna Ołdak

 

 

„Kuferek Mickiewicza"

W dniu 7 listopada uczniowie klas VII a, VII b i VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Jarosławem Mikołajewskim poetą, prozaikiem, i reporterem, który na co dzień pracuje w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Spotkanie odbyło się w Pałacu w Chrzęsnem w ramach IV edycji programu „Chrzęsne literackim sercem Mazowsza” pod tytułem „Ocali nas przyroda”. Uczniowie wysłuchali wspaniałej opowieści pod tytułem „Kuferek Mickiewicza, czyli życiowa podróż Adama Mickiewicza z Wilna” przeplatanej fragmentami wierszy poety. Młodzież miała okazję „zobaczyć” wieszcza w zupełnie innej odsłonie. Pan Mikołajewski „odbrązowił” nieco poetę, zainspirował do czytania poezji i młodzieńczych literackich poszukiwań. Chętni mogli kupić książeczkę jego autorstwa pt. „Kuferek Adama Mickiewicza”. W oczekiwaniu na autobus uczniowie obejrzeli wystawę ilustracji, książek i pocztówek projektowanych przez Janusza Grabińskiego, autora m.in. obrazków w Elementarzu Mariana Falskiego. Odpoczęli w pięknym, jesiennym, dworskim parku. Kolejne spotkanie z literaturą w Chrzęsnem już niebawem.

Grażyna Kapaon

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox