Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1933667
DzisiajDzisiaj355
WczorajWczoraj296
Ten tydzieńTen tydzień2936
Home O nas

O nas

Szkoła Podstawowa w Strachówce liczy 154 uczniów w sześciu klasach i oddziale „0”. Pracuje w  niej 12 nauczycieli, sekretarka i 5 osób obsługi administracyjnej. Poszukujemy różnych źródeł finansowania naszych działań, piszemy programy, składamy wnioski, które zyskują akceptację. Na naszą prośbę odpowiedział Europejski Fundusz Rozwoju Wsi, NBP. Dzięki temu udało nam się odnowić stary budynek, przeprowadzić konieczny remont i adaptację pomieszczeń na sale lekcyjne. Każda klasa ma małą, ale własną salę.  W szkole jest biblioteka, sala komputerowa, kuchnia, świetlica i niewielka, niewymiarowa sala gimnastyczna. Pomieszczenia te  użytkujemy razem z Publicznym Gimnazjum, które mieści się w tym samym budynku. Obok szkoły jest boisko do piłki nożnej i - wybudowane dzięki pomocy starosty powiatu wołomińskiego pana Konrada Rytla - boisko do koszykówki. Mamy również skromny plac zabaw dla dzieci.

Oprócz normalnych zajęć dydaktycznych w szkole działają społecznie prowadzone koła zainteresowań. Jest koło literackie klas IV-VI, koło teatralne klas I-IV, sportowe, plastyczne, Norwidowskie, samorząd uczniowski. Klasa VI prowadzi sklepik uczniowski.

Szkoła podejmuje wiele ciekawych  inicjatyw i programów. Są to min. „Spotkania pokoleń”, „Śladami przeszłości. Uczniowie adoptują zabytki”, „Szkoła z klasą”, „Socrates-Comenius”.

Co roku odbywa się festyn szkolny, rajdy rowerowe, wycieczki. Organizujemy kiermasze szkolne, świąteczne, plenery malarskie. W wakacje, dzięki Caritas diecezji warszawsko – praskiej, możemy się włączyć do akcji kolonijnej. Nauczyciele, rodzice i uczniowie brali udział w warsztatach sztuki ludowej, które dwukrotnie prowadzone były w naszej szkole przez panią Gabryjelę Sorokę. Rada Pedagogiczna uczestniczyła w warsztatach pedagogicznych i rozwiązywania problemów wychowawczych prowadzonych przez Akademię Rodzinną z Kobyłki.

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox