Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1907357
DzisiajDzisiaj194
WczorajWczoraj561
Ten tydzieńTen tydzień755
Home Otulić ... miłością

Otulić ... miłością

Zakończenie VIII edycji programu Działaj Lokalnie

W dniu 14 maja 2014 r. w Pałacu w Chrzęsnym odbyło się zakończenie VIII edycji programu Działaj Lokalnie na terenie Równiny Wołomińskiej. W uroczystościach wzięły udział przedstawicielski Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły. Opiekunka koła pani Barbara Janus, pani Mirosława Ufnal i Ania Fortuna, która była koordynatorką projektu „Otulić … miłością”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich organizacji, grup nieformalnych, które realizowały projekty dofinansowane ze środków programu „Działaj lokalnie” . Mieliśmy okazję posłuchać i obejrzeć prezentację o ich zakończonych pomysłach. Uczestnicy obejrzeli również nasz film zrobiony na konkurs „Opowiedz …”, za który Szkolne Koło Caritas z rąk pani Iwony Olkowicz z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce koordynatorki programu „Działaj lokalnie” otrzymało nagrodę. Profesjonalny statyw będzie nam służył przy kolejnych filmowych produkcjach. Serdecznie dziękujemy.

 

 

Coś się kończy… coś się zaczyna

2 lutego 2014 zakończyliśmy projekt „Otulić…miłością”. Wspólnie z uczestnikami projektu świętowali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 12 w kościele Wniebowzięcia NMP w Strachówce. W modlitwę aktywnie włączyli się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy ZS w Strachówce, których przygotowała p. Barbara Janus. Patronowała nam bł. Matka Teresa z Kalkuty, patronka Koła. Przyjrzeliśmy się jej powołaniu, wsłuchaliśmy się w słowa, które pozostawiła przez lata posługi ubogim i chorym. Na planszach zaprezentowaliśmy zdjęcia z działalności SKC – najważniejsze akcje, w jakie corocznie się włącza. Dziękowaliśmy za to, co udało się do tej pory zrobić, między innymi za projekt „Otulić… miłością”.

Więcej…

 

W świątecznej atmosferze

15 stycznia, piękny zimowy dzień, w sam raz by wyruszyć do Loretto. Grupa młodzieży uczęszczająca na zajęcia teatralne p. Renaty Ołdak wybrała się tam z jasełkami. Odwiedziliśmy podopiecznych Niepublicznego Domu Pomocy Społecznej. Przywieźliśmy dla nich koce, chusty, szale, skarpety… wszystko, co udało się wydziergać starszym i młodszym uczestnikom projektu „Otulić … miłością”.

Ręce zajęte, każdy z nas coś niesie, dźwiga. Dekoracje, rekwizyty, kostiumy, prezenty. Wita nas siostra Filemona, podopieczni już czekają zgromadzeni na auli. Za oknem leniwie prószy śnieg… rozstawiamy scenę, migiem przebieramy się w kostiumy, charakteryzacją zajęliśmy się już w drodze, w autobusie, przybierając skórę diabłów i śmierci. Zaczynamy!

Gramy dziś dla niezwykłej publiczności. Większość z nas nigdy nie była w takim miejscu, rzadko ma okazje przebywać wśród ludzi starszych. Ktoś na widowni ma zamknięte oczy, pielęgniarka wyprowadza kogoś na wózku. Gra się zupełnie inaczej niż w szkole, dla kolegów czy nauczycieli. Idzie nam szybko, mieliśmy sporo prób. Ukłon, brawa, na niektórych twarzach udaje się rozpoznać reakcje: wzruszenie. Wspólnie śpiewamy „Wśród nocnej ciszy”. Panie dopytują: czym się tak umalowaliśmy? Ile było prób? Skąd jesteśmy? Kto przyjechał?

Pani Mirka rozdaje wydziergane dzieła, otula zrobionymi z miłością pledami. Niektóre panie mają już takie: przydają się, służą, a do tego są piękne i kolorowe. Czas wracać. Żegnamy się z paniami, z siostrami. Zaglądamy na chwilę do kaplicy, by podziękować za tę chwilę. Za oknem leniwie prószy śnieg…

A.Fortuna

Więcej…

 

Chusty, szale, koce

Środowy poranek. Klasy I- III wybrały się do teatru, na zajęciach świetlicowych zostali nieliczni. Cała sala dla nas, zabawa trwa w najlepsze. I mnie udzielił się radosny nastrój zabawy. Wykorzystałam wenę twórczą i zabawiłam się w fotografa. Pozowały mi dziewczynki z kl. IV. A tematem sesji były wyroby uczestników projektu „Otulić… miłością”. Chyba idzie zima… a na zimę dobrze mieć taki wydziergany zestaw J

 

Anna Fortuna

Więcej…

 

Kolejne warsztaty dziewiarskie

Projekt idzie jak po maśle, a może raczej, jak po nitce… do kłębka. Jest już wyszyta pierwsza narzuta. Pani Ewa wyszyła ją w trzy tygodnie. I szalik – dzieło Eweliny. Dziś wszyscy robili łańcuszki, takie ozdobne naszyjniki, niektórzy kwadraty, a p. Ania Więch wyszyła piękną czapkę. Pani dyrektor też próbuje swoich sił. Wśród nas są nawet dwie osoby z trzeciej klasy. Wełny dużo, wystarczy do grudnia. Wszyscy są zadowoleni z pracy, którą wykonali. Staje się ona coraz bardziej widoczna. Pomagamy sobie nawzajem. Każdy może pomóc podopiecznym domu pomocy społecznej, ludziom niepełnosprawnym, leżącym. Więc jeśli nie masz nic do roboty, przyjdź do szkoły to pomożesz otulić miłością ludzi starszych.

Bartek Wronka

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox