Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1933668
DzisiajDzisiaj356
WczorajWczoraj296
Ten tydzieńTen tydzień2937
Home Pracownia językowa

Pracownia językowa

„Nowoczesna pracownia językowa – nowe możliwości dla uczniów Szkoły Podstawowej

im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.”

Korzystając ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” oraz wkładu własnego Gminy Strachówka stworzyliśmy w sali numer 5 nowoczesną pracownie językową. Na wyposażeniu znalazły się:

  • zestaw nowoczesnych mebli
  • 21 słuchawek z mikrofonem
  • wydajny komputer nauczycielski
  • 65 calowy monitor interaktywny
  • kolorowa drukarka laserowa
  • 5 komputerów przenośnych do pracy w grupach

Dzięki pracowni, uczniowie mogą w studyjnych wręcz warunkach odsłuchiwać nagrania i prowadzić konwersacje w różnych konfiguracjach, bez przesiadania się na inne miejsca. Całością zarządza specjalny program dostarczony z pracownią. Monitor interaktywny służy do wyświetlania obrazu z komputera, pozwalając przy tym na dodawanie notatek oraz przeglądanie internetu i materiałów z dysku USB. Do dyspozycji mamy też drukarkę sieciową – do wydruku kolorowych materiałów oraz 5 laptopów uczniowskich do pracy projektowej.

W ramach własnych środków, w pracowni zamontowaliśmy punkt WiFi zespolony z internetem OSE 100/100 Mb/s, który tworzy z komputerami uczniowskimi zamkniętą bezpieczną sieć. Filtrowanie treści zapewnia Open DNS. Uczniowie mają dostęp do wspólnego dysku sieciowego, celem wymiany plików. Do zarządzania pracą na stanowiskach uczniowskich służy oprogramowanie, które zapewnia podgląd i zdalną kontrolę komputerów uczniów.

Autor projektu: Sebastian Radzio

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox