Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1907323
DzisiajDzisiaj160
WczorajWczoraj561
Ten tydzieńTen tydzień721
Home Projekty

Projekty

Projekt gimnazjalny: Subkultury

Jako uczennice klasy 2 gimnazjum musiałyśmy wykonać obowiązkowo projekt gimnazjalny. Realizowany on był w grupach od 3 do 5 osób. Zgodnie z zasadami stworzyłyśmy grupę w skład, której wchodziły Martyna Jarmułowicz, Ania Jarząbek, Kasia Czerwińska, Emilia Tońska i ja, czyli Marlena Grabska. Opiekunem projektu była pani Jolanta Staniszewska.

Więcej…

 

Konkurs "Energia odnawialna wokół nas"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Energia odnawialna wokół nas” realizowanym w ramach projektu  OPUS SOLIS  realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Równiny wołomińskiej”. W składzie pięcioosobowego zespołu byli uczniowie klasy I gimnazjum; Ola Śliwa, Marysia Kapaon, Weronika Grabowska, Tomek Fiszer i Olek Kapaon.  Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszym zadaniem było wykonanie  zespołowe pracy w dowolnej formie o energii odnawialnej.  Nasza drużyna przygotowała pracę plastyczną, która zajęła trzecie miejsce.

Więcej…

 

Audycja o lodowej krainie

 

Jedną z lektur klasy III szkoły podstawowej jest "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Czesława Centkiewicza.

Nie jest to książka łatwa, ponieważ opisuje sprawy zupełnie nam obce - jej akcja rozgrywa się na Grenlandii przed II wojną światową. W dodatku nie jest obfitującą w wesołe przygody powieścią o przygodach rówieśnika, już raczej reportażem opisującym codzienne życie, wierzenia i obyczajowość Eskimosów. Dzieci jednak świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i przygotowały piękne makiety wioski eskimoskiej. Pojawiły się: igloo, tradycyjne narzędzia i środki transportu, zwierzęta, sceny zdobywania pożywienia, w tym imponujące polowanie na wieloryba.

Na zakończenie "zimowych lekcji" urządziliśmy jeszcze słuchowisko "Audycja o lodowej krainie" wg. tekstu z podręcznika, który został pięknie, wręcz po aktorsku, przeczytany, a także wzbogacony ilustracją dźwiękową.

 

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania efektów naszej kilkugodzinnej pracy.

Emilia Badurek

Więcej…

 

Projekty - fotorelacja

 

Fotorelacja z podsumowanych dzisiaj projektów oraz pracy nad projektem z historii.

Biologia:

Fizyka:

Historia:

 

 

Projekty gimnazjalne

Projekty gimnazjalne i nie tylko.

Kliknij, aby pobrać spis

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox