Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1553561
DzisiajDzisiaj614
WczorajWczoraj868
Ten tydzieńTen tydzień3689
Home Rok Norwidowski Konkurs plastyczny „Portret ślubny rodziców Cypriana Kamila Norwida” rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny „Portret ślubny rodziców Cypriana Kamila Norwida” rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny „Portret ślubny rodziców Cypriana Kamila Norwida” rozstrzygnięty !

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna edycja ogłoszonego przez naszą szkołę konkursu plastycznego: „Portret ślubny rodziców Cypriana Kamila Norwida” została zakończona. Konkurs został ogłoszony w związku z obchodami 200 – setnej rocznicy urodzin naszego rodaka C.K. Norwida który, jak dobrze wiemy, część swego dziecięcego życia spędził na naszych ziemiach. Na Konkurs napłynęło 36 prac wykonanych różny mi technikami. Ich autorzy wykazali się dużą wyobraźnią, kreatywnością i pomysłowością.

 

Prace biorące udział w naszym Konkursie zostały ocenione 13 maja 2021 r. przez niezależne Jury, w którego skład weszli artyści pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą: Klaudiusz Maselewski – artysta plastyk z Tłuszcza, ceramik, lalkarz, scenograf oraz Artur Lis – dyrektor Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie, performer, aktor i reżyser.

Po zapoznaniu się i i wnikliwym rozpatrzeniu wszystkich prac wykonanych różnymi technikami Jury postanowiło nagrodzić następujących autorów:

  • W grupie najmłodszej uczniów klas „0” - II nagrody otrzymują:

Za zajęcie

I Miejsca – Amelia Oracz z klasy I

II Miejsca – Krystian Witek z klasy II

III Miejsca – ex-aequo

Julia Han – klasa II

Liliana Karyś – klasa II

Wiktoria Chychłowska – klasa II

Wyróżnienia w tej kategorii uczniowie klasy „0”: Natalia Pląsek, Igor Jakub Skuza, Laura Kozłowska i Paulina Buta.

 

  • W grupie średniej uczniów klas III – V nagrody przyznano:

Za zajęcie I Miejsca – Zofia Wolska – klasa V

II Miejsca – Zuzanna Walczuk – klasa III

III Miejsca – Marianna Wolska – klasa III

Wyróżnienia otrzymali:

Paulina Czapla klasa V,

Joanna Zbrzeźniak klasa III

 

  • W grupie najstarszej uczniów klas VI – VIII nagrodzono:

Za zajęcie

I Miejsca – Szymon Arke klasa IV

II Miejsca – Bartosz Rudziński klasa VII A

III Miejsca – Aleksandra Wasilewska – klasa VIII A

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Chychłowska,

Joanna Kowalska– klasa VII A,

Angelika Krajewska –klasa VIII A

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu i gratulujemy serdecznie. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 26 czerwca 2021 r. podczas corocznej imprezy plenerowej XVII już edycji „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida”. Tego dnia można będzie zobaczyć wszystkie prace jakie napłynęły na Konkurs.

Nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz wyróżnionych laureatów ufundowało Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska, któremu organizatorzy Konkursu bardzo dziękują.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox