Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1907340
DzisiajDzisiaj177
WczorajWczoraj561
Ten tydzieńTen tydzień738
Home Sky is the limit!

Sky is the Limit

Spotkanie z p. Theodore Bartonem

W piątek 24 kwietnia mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć p. Theodore Bartona, stypendystę programu wymiany naukowej Fulbrighta, wykładowcę na Uniwersytecie Warszawskim, a prywatnie uśmiechniętego otwartego człowieka :-)

Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru po naszej szkole, w tym odwiedzenia kilku przypadkowych klas. Następnym i najważniejszym punktem wizyty były konwersacje z naszymi uczniami. Odbyły się trzy sesje: dla uczestników projektu Sky is the limit! Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gimnazjalistów osiągających dobre wyniki z języka angielskiego oraz klasy III szkoły podstawowej – uczęszczającej na dodatkowe zajęcia.

Więcej…

 

Konwersacje z native speakerem - The Sky is the limit!

Projekt The Sky is the limit! ruszył na dobre. Od początku października, grupa 10 uczniów naszej szkoły pracuje indywidualnie nad swoją kompetencją językową. Wszelkie postępy są odnotowywane w dzienniczkach sukcesu w postaci tzw. informacji zwrotnej. Jakie wyzwania mają przed sobą? Są to teksty piosenek, opowiadania, fragmenty powieści oraz zadania gramatyczno-leksykalne.

W miniony piątek odbyło się pierwsze spotkanie z native speakerem Kenem Scardina. Konwersacje z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego są swoistym wstępem do kolejnego etapu: nawiązania kontaktu na Skype z naszymi anglojęzycznymi wolontariuszami. Razem z Kenem, stawiamy sobie za cel zindywidualizowanie tych konwersacji tak, aby każdy uczestnik zrozumiał w końcu naturę komunikacji w obcym języku. Na pewno nie wolną od błędów i nieporozumień. Na efekty przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale zapału do pracy na pewno nie zabraknie po obu stronach.

Projekt jest realizowany z funduszy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Operatorem projektu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju. Na terenie szkoły wspiera nas Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska.

 

 

Więcej…

 

The sky is the limit!

 

 

 

BreezingFormsA- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox