Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1933674
DzisiajDzisiaj362
WczorajWczoraj296
Ten tydzieńTen tydzień2943
Home Sport

Sport

ZAWODY SPORTOWE – PIŁKA SIATKOWA – REJON TŁUSZCZ

 

14.12.2022R.

III miejse

Działo się, tyle powiem. Oj, działo. Dziewczyny grały naprawdę super! Chociaż pewien niedosyty był. Ten niedosyt, ten niesmak, ten ból, to mecz z Urlami. To było takie spotkanie z tych „powinniśmy je wygrać”, ale stało się inaczej. Czyż to nie jest piękno sportu, życia w ogóle? Sztuką jest to zrozumieć i wychwycić w dobrym momencie.

Gdybyśmy wygrali to spotkanie, pierwsze spotkanie, bylibyśmy drugim zespołem na tych zawodach, albo nawet w pewnym sensie pierwszym, bo dziewczyny z Tłuszcza to, że tak powiem profesjonalistki; z nimi wygrać to nie byle co. Ba, z nimi zdobyć punkt jakiś fajny, chociaż zdobyliśmy ich sporo, to już coś radosnego; więc ten mecz uważam za bardzo, z dydaktycznej strony ważny.

Trzecie miejsce też wywalczyliśmy po bardzo trudny spotkaniu z Postoliskami. Pierwszego seta wygrały rywalki. W drugim się obudziliśmy. W ostatnim już tego nie oddaliśmy i bardzo się cieszyliśmy.

To historyczny wyjazd. Nigdy nie byłem z dziewczynami na zawodach z piłki sitkowej, a tu proszę….ale dziewczyny kochają ten sport, więc jechać musiałem.

Najważniejsze cele wyjazdu osiągnięte! Gratuluję.

 

  • Strachówka – Urle 1-2,
  • Strachówka – Mokra Wieś 2-0,
  • Strachówka – Tłuszcz 0-2,
  • Strachówka – Postoliska 2-1.

 

Krzysztof Załęski

 

 

Piłka nożna

 

Piłka nożna – Jadów

3 miejsce.

26.09.22r.

Dawno nas nie widziano. Dawno o nas nie słyszano. Dawno nas tak nie chwalono. Covid i te sprawy, wiadomo. Ale wróciliśmy i przywieźliśmy brązowy medal. Doszło nawet do tego, że o finał walczyliśmy z faworytami, czyli z drużyną z Jadowa. Przegraliśmy dopiero w karnych. Żaden nam nie wszedł. W meczu o 3 miejsce z Jasienicą wygraliśmy! Decydującą bramkę (na 2 do 1) strzelił Kacper Chychłowski, a ten dzień, jeśli chodzi o jego celność, nie był najlepszy, wręcz koszmarny; tym bardziej go ta bramka cieszyła, a nas może jeszcze bardziej.

Zanim zagraliśmy mecz o finał, a potem o medal, doszło do dwóch spotkań w grupie: z Tłuszczem (zwycięzcami zawodów) i drużyną z Urli. Z Tłuszczem, po wyrównanej walce, przegraliśmy 0:2, z Urlami wygraliśmy 6:0.

Bardzo dobre zawody. Bardzo fajna atmosfera i piękna, słoneczna pogoda. Oby więcej takich pozytywnych emocji!

Krzysztof Załęski.

 

 

 

Biegi przełajowe – dwa w jednym.

Biegi przełajowe – dwa w jednym.

Tłuszcz – 16.09.22r. i Zielonka – 21.09.22r.

 

W Tłuszczu ( rejon) występowali:

Cezary Bieniek – 12 miejsce, Karolina Bieniek – 7 miejsce, Marcin Skowerski – 4 miejsce, Rafał Zbrzeźniak – 2 miejsce, Wirginia Kristo – 2 miejsce, Kacper Chychłowski – 2 miejsce.

Wszyscy awansowali.

 

Zielonka (powiat) występowali:

 

….ci sami (prócz Czarka), ale bieg swój promowany do kolejnej tury wykonali: Wirginia Kristo – 7 miejsce i Kacper Chychłowski – 5 miejsce.

Pozostałe osoby zajęły dalsze miejsca niż 12 i nie awansowały do kolejnego etapu.

Cezary Bieniek bieg swój opuścił przez moją gapowatość. Wybacz  – Czarku!

Więcej…

 

IX Turniej Czterech Gmin w Strachówce

W piątek nasze boisko Orlik było areną zmagań sportowych! Dziękujemy Koronie Jadów za organizacje turnieju, a uczestnikom za wspaniałą rywalizację.

Więcej…

 

VIII Turniej Czterech Gmin 2018

28.09.2018 r.

Który to już taki turniej? Niestety nie pamiętam. Być może ósmy. W każdym razie (bez bądź) było ich sporo. Pewnie dobrze byłoby wiedzieć, ale dobrze byłoby też, gdyby nie było na świecie chorób i wojen, i innych paskudztw. Pamiętam tylko historię tych rozgrywek, która deptała jeszcze boisko złożone z trawy, z dołków różnych, inaczej nierówności i linii malowanych wapnem. Teraz jest boisko ze sztuczną trawą (orlik) i są zdrowe i uśmiechnięte dzieci.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox