Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1933678
DzisiajDzisiaj366
WczorajWczoraj296
Ten tydzieńTen tydzień2947
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności Każdy ma coś, co może dać innym

Każdy ma coś, co może dać innym

„Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha), czyli kilka słów na temat działalności Szkolnego Koła Caritas

W I semestrze roku szkolnego wolontariusze SKC  prowadzili różne działania mające na celu pomoc osobom potrzebującym. Jesienna kawiarenka pozwoliła nam zebrać fundusz na adopcję dwójki dzieci z Kamerunu. Przekazaliśmy na ten cel 900 zł (pierwsza rata). Środki pieniężne z kiermaszu   świątecznego przekazaliśmy na: pomoc uchodźcom z Ukrainy (400 zł), wsparcie hospicjum dziecięcego w Warszawie (600 zł) oraz pomoc dla Kingi, która objęta jest programem Caritas pod nazwą „Uratuję Cię” (400 zł). Wolontariusze SKC rozprowadzali na terenie szkoły ulotki, zachęcające do pomocy uchodźcom z Wenezueli.  10 lutego modliliśmy się za chorych i cierpiących z okazji Światowego Dnia Chorego.  W tym samym dniu zbieraliśmy pieniądze na pomoc poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Udało się nam zebrać 300 zł.  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą działalność.

Papież Franciszek powiedział „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.  Tego życzymy sobie na drugi semestr.

Barbara Janus – opiekun SKC

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox