Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1872101
DzisiajDzisiaj178
WczorajWczoraj664
Ten tydzieńTen tydzień3031
Home Szkoły Myślenia Krytycznego Nasza szkoła – Szkołą Myślenia Krytycznego

Nasza szkoła – Szkołą Myślenia Krytycznego

Nasza szkoła – Szkołą Myślenia Krytycznego

Nauczyciele naszej szkoły jeszcze w trakcie wakacji aktywnie przygotowywali się do bieżącego roku szkolnego. Przeanalizowali wyniki ankiet uczniowskich na temat plusów
i minusów zdalnego nauczania. Na tej podstawie sformułowali kierunki pracy szkoły od września w warunkach stacjonarnych, a gdyby zaszła taka potrzeba on-line. To, co uznaliśmy za najważniejsze w naszej pracy, to odbudowywanie relacji, zadbanie o dobrostan uczniów, nauczycieli, czyli równowagę psychiczną, fizyczną i duchową. Kształtowanie postaw, rozmowy o emocjach, szukanie nowych sposobów efektywnego nauczania okazało się najważniejsze. Aby wdrożyć te założenia w życie Szkoła weszła do pionierskiego programu opracowanego przez Macieja Winiarka trenera i tutora TOC „Szkoły krytycznego myślenia”. Uzyskała certyfikat Szkoły Myślenia Krytycznego. https://mysleniekrytyczne.edu.pl/o-nas/certyfikowane-szkoly/

 

 

Nauczyciele wzięli udział w sześciogodzinnym szkoleniu prowadzonym przez trenerkę Magdalenę Sikorę. Rozpoczęli kurs on-line i stosowanie rutyn myślenia krytycznego na swoich lekcjach. A wszystko po to, aby doskonalić swój warsztat pracy i sprawiać, aby uczniowie przejmowali odpowiedzialność za uczenie się. Zaczęliśmy wdrażać w naszą codzienną praktykę 10 postaw MK czyli:

 

  • Kwestionowanie oczywistości i własne założenia
  • Myślenie o konsekwencjach
  • Myślenie o myśleniu
  • Odróżnianie faktów od opinii
  • Rozpoznawanie emocje
  • Przetwarzanie informacji
  • Tworzenie hipotez
  • Rozwiązywanie problemów
  • Sprawdzanie faktów
  • Tworzenie logicznych powiązań

 

Przed nami kolejne szkolenia i duuużo pracy nad metodyką nauczania.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox