Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1933678
DzisiajDzisiaj366
WczorajWczoraj296
Ten tydzieńTen tydzień2947
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu

Egzamin ECDL

W  ramach projektu „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu” w naszej szkole prowadzone są zajęcia informatyczne, przygotowujące do zdobycia certyfikatu ECDL PROFILE.

Dziesięcioro gimnazjalistów: cztery dziewczęta z klasy drugiej i sześciu chłopców z klas pierwszych (trzech), drugiej (jeden) i trzeciej (dwóch) poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi komputera i programów użytkowych. Poznali lepiej system operacyjny, budowę komputera, sieci komputerowe, programy do przetwarzania tekstów, tworzenia grafiki prezentacyjnej i menadżerskiej, arkusz kalkulacyjny, bazy danych.

Zbliżają się do mety. Za nimi cztery zdane zewnętrzne egzaminy. Zostały jeszcze dwa – i mam nadzieję, że poradzą sobie równie dobrze jak z poprzednimi. Czekają na zasłużony odpoczynek, bo przez cały okres trwania projektu, to oni najpóźniej wychodzili ze szkoły – zajęcia odbywały po lekcjach, trzy razy w tygodniu i w co drugą sobotę, a czasami i częściej. Cieszę się, że wytrwali i że mają satysfakcję ze zdanych egzaminów. Gratuluję :-)

Prowadząca zajęcia

Beata Kotarba

 

 

Zajęcia z języka angielskiego

Uczniowie którzy uczestniczą w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, także w ferie mieli okazję na poszerzenie swojej kompetencji językowej. Odbyły się dwa spotkania ze mną oraz jedno z native speakerem p. Kenem Scardina.

Spotkania zaczynaliśmy konwencjonalnie – od pracy z podręcznikiem, tylko po to by później spróbować swoich sił na platformach e-learningowych , czy zmierzyć się w grze scrabble z żywym przeciwnikiem.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu”

Sebastian Radzio

 

Więcej…

 

Jak wygląda życie w Wesołkowie Morskim?

Uczestnicy zajęć S-KSOW cały pierwszy tydzień ferii pracowali i uczyli się. Niektórzy się rozchorowali, ale dzielnie i z zaangażowaniem wypełniali obowiązki obywatela Wesołkowa Morskiego, zawarte w podpisanej na początku zajęć umowie.

Powstały domy: ozdobne kolorowe elewacje, staranne meble do każdego pomieszczenia. Nie było łatwo, budowaliśmy ze sporządzonych wcześniej planów, a materiały budowlane kupowaliśmy w sklepie. Wyciąć drzwi i okna, dokleić umywalkę, toaletę, zamocować wannę czy prysznic to przecież nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy wszystko robi się samemu. Trzeba jeszcze urządzić zieleń na działce i już zagospodarowanie gotowe. Wprowadziliśmy się. Nareszcie! Przechadzając się po mieście można dostrzec warzywne ogródki przydomowe, baseny, skalniaki, dróżki, klomby z kwiatami…

Więcej…

 

Zajęcia naukowo-techniczne

Uczniowie szkoły podstawowej w pierwszym tygodniu ferii uczestniczyli w zajęciach naukowo-technicznych realizowanych w ramach projektu „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu”. Zajęcia te prowadziły cztery panie: p. Jola Staniszewska, p. Beata Kotarba, p. Jadwiga Subzda i p. Iza Gadomska.

Więcej…

 

Spektakl „Jak zostałam wiedźmą”

04.12.2014 r. grupa 10 dziewcząt biorących udział w zajęciach dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe – ze świadomości i ekspresji kulturalnej w ramach Projektu „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu" pojechała na spektakl „Jak zostałam wiedźmą”, oparty na książce dla dzieci Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem, do Teatru Studio w Warszawie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox