• Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Vademecum
  Vademecum
 • Vademecum
  Vademecum
 • Konkurs Norwidowski
  Konkurs Norwidowski
 • Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
  Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
 • Sztandar
  Sztandar
Akcja "Żonkile"

Jak co roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej Akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek, 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się  konkurs recytatorski. Brali w nim udział chętni uczniowie z klas 0-3. Wystąpiło 22 uczniów, najwięcej uczestników było z „zerówki”. Deklamowane wiersze o tematyce wiosennej były ciekawie i barwnie zaprezentowane. Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wszystkich uczestników.

161. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

161 lat temu, 22 stycznia 1863 roku, wybuchło powstanie styczniowe, skierowane przeciwko Rosji. Jak co roku, spotkaliśmy się w Boruczy, na mogile powstańców, aby oddać im cześć. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy pod opieką p. Jadwigi Subzdy oraz obecni uczniowie. 

Relację filmową  z wydarzenia można obejrzeć na stronie TVP3:

https://warszawa.tvp.pl/76486121/17032024

Niezwykły czas oczekiwania

Poniżej kilka kadrów zarejestrowanych w okresie przedświątecznym. Odbyło się tradycyjne już pieczenie pierników, a w tym roku piekli je wszyscy, od maluszków po najstarsze klasy. Uczniowie przygotowali stroiki i ozdoby, w tym kilkanaście sztuk za pomocą drukarek 3D - wszystko na cele dobroczynne. Na sali teatralnej trwały próby do jasełek. Niezwykły czas oczekiwania.

Wycieczka klas szóstej i siódmej do Warszawy

Przejazd autokarem i podziwianie zimowego krajobrazu w porannym słońcu (za oknami mróz -   minus 6 stopni Celsjusza).

Zamek Królewski w Warszawie - zwiedzanie z przewodnikiem sal związanych z ważnymi wydarzeniami z historii Polski, m.in. Sali Senatorskiej, w której uchwalono Konstytucję 3 maja (my wiemy, że wśród posłów był także Józef Sobieski ze Strachówki), prywatnych apartamentów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kolekcji malarstwa, poznanie losów zamku zburzonego  i okradzionego przez Niemców w okresie II wojny światowej oraz wieloletniego trudu Polaków, by podnieść go z ruin.

Gościmy

Odwiedza nas 41  gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka