• Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Vademecum
  Vademecum
 • Vademecum
  Vademecum
 • Konkurs Norwidowski
  Konkurs Norwidowski
 • Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
  Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
 • Sztandar
  Sztandar
Laboratoria PAŹDZIERNIK - drukujemy prezenty, DEN 2022

Mikołaj z klasy ósmej nadzorował przygotowanie drobnych upominków na Dzień Edukacji Narodowej. Po raz pierwszy były to nie słodkości, a całkiem użyteczne stojaki dla popularnych dzisiaj smartfonów. Pojedynczy wydruk trwał 20 godzin, a podczas przerw pracę drukarki obserwowali uczniowie. Nie ma chyba lepszej zachęty do wzięcia udziału w zajęciach z druku 3d.

W ramach programu Laboratoria przyszłości, zakupiliśmy wyposażenie, za pomocą którego można nakręcić materiały filmowe na tzw green screenie, a potem zamienić je w materiał podobny do programów informacyjnych, to ogromny wysiłek, ale efekt jest zdumiewająco dobry. Zapraszamy do oglądania!

Laboratoria przyszłości - sla multimedialna i drukarka 3D

Aby cokolwiek wydrukować za pomocą drukarki 3d, należy najpierw to zaprojektować. Potrzebna jest odpowiednia przestrzeń, o to zadbał p. Sebastian Radzio, tworząc w sali numer 6 małą, 10-stanowiskową pracownię komputerową, w której można opracować, a następnie wydrukować, dowolny projekt w trójwymiarze.

Laboratoria przyszłości - unboxing sprzętu do filmowania

Uczniowie zaangażowani na co dzień przy tworzeniu szkolnej telewizji, mieli dzisiaj okazję do przeprowadzenia pierwszych testów nowego wyposażenia do filmowania. A jest to bardzo przemyślany zestaw, mamy aparat bezlusterkowy z dwoma obiektywami, profesjonalną kamerę, mikroporty, oświetlenie studyjne oraz gimbal. To wszystko pozwala nam przygotowywać wysokiej jakości nagrania naszego szkolnego życia.

Laboratoria przyszłości - gimbal, bezlusterkowiec i Balance Park

Gimbal to urządzenie pozwalające na tworzenie niesamowitych ujęć, które raczej kojarzymy z produkcjami kinowymi. Ale jak właściwie z niego skorzystać, sprawdziliśmy to w internecie, a potem próbowaliśmy odtworzyć pewne ujęcia podczas ćwiczeń na naszym rozległym obiekcie sportowym. To nam się podoba najbardziej - działanie. 

Gościmy

Odwiedza nas 82  gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka