• Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Vademecum
  Vademecum
 • Vademecum
  Vademecum
 • Konkurs Norwidowski
  Konkurs Norwidowski
 • Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
  Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
 • Sztandar
  Sztandar
Szkolne Koło Caritas: zbiórka przyborów i kawiarenka

"Wielkim złem jest nie czynienie żadnego dobra."

(Św. Franciszek Salezy)

Co dobrego udało się nam zrobić w tym roku szkolnym?

We wrześniu przeprowadziliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów z Bliskiego Wschodu. Zebraliśmy siedem pudełek zeszytów, bloków, kredek, flamastrów, farb i innych przedmiotów, które są potrzebne w szkole. Wszystkie artykuły przekazaliśmy do Caritas Polska.

Zbiórka przyborów szkolnych

Szkolne Koło Caritas prowadzi zbiórkę artykułów szkolnych dla uczniów szkół na Bliskim Wschodzie. Jest to akcja Caritas Polska. Do 20 października czekamy na kredki, bloki, zeszyty, ołówki itp. Bardzo prosimy o zaangażowanie. Ktokolwiek potrafi dawać  z siebie jest bogaty. Niech słowa niemieckiego filozofa Ericha Fromma będą dla wszystkich zachętą do dawania z siebie, tym którzy potrzebują naszej pomocy.

Barbara Janus- opiekun SKC

Pomagamy uchodźcom z Ukrainy

środa, 06 kwietnia 2022 Nikt nigdy nie stał się biedniejszy pomagając innym.

Anna Frank

Społeczność naszej szkoły od początku trwania wojny na Ukrainie rozpoczęła pomoc ludziom, którzy musieli opuścić swoją ojczyznę. W poniedziałek 1 marca Szkolne Koło Caritas zorganizowało kawiarenkę z której dochód w wysokości 800 zł przeznaczyliśmy na zakup odzieży dla osób przebywających w Ośrodku Caritas w Urlach. Do tego Ośrodka przekazaliśmy również dużą ilość żywności o przedłużonym terminie ważności. Nauczycielki z naszej szkoły  kilkakrotnie przygotowały kanapki i naleśniki, które  zostały zawiezione na Dworzec Zachodni w Warszawie, gdzie codziennie wolontariusze pomagają przebywającym tam uchodźcom. W środę 30 marca kanapki zrobili uczniowie klasy 8 b. Natomiast grupa uczniów klas ósmych (głównie wolontariusze SKC)  uczestniczyła w segregowaniu darów dla Ukrainy, które spływają do Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej. Zachęcamy wszystkich do dalszej pomocy. Pamiętajcie, że trwa Wielki Post. Modlitwa, post i jałmużna to środki wielkopostnego nawrócenia.