• Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Vademecum
  Vademecum
 • Vademecum
  Vademecum
 • Konkurs Norwidowski
  Konkurs Norwidowski
 • Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
  Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
 • Sztandar
  Sztandar
Caritas Tydzień Miłosierdzia

„(…)Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 40)

W ramach Tygodnia Miłosierdzia ( 7- 13 kwietnia) grupa wolontariuszy SKC odwiedziła placówkę Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej w Mińsku Mazowieckim. Zawieźliśmy  rzeczy, które zakupiliśmy za pieniądze zarobione w „Kawiarence u św. Klemensa”- lampki nocne, owoce i słodycze.

Dzień Dobra

Dzień Dobra jest radosnym świętowaniem bożego miłosierdzia, jest też świętem wolontariuszy Caritas. W piątek, Szkolne Koło Caritas, pod przewodnictwem p. Basi Janus, wybrało się na spacer po okolicy, aby podzielić się pięknymi cytatami oraz przekazać ulotki na temat działań SKC.

Szkolne Koło Caritas na Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).

W Niedzielę Palmową SKC uczestniczyło w kiermaszu zoorganizowanym przez wójta gminy Strachówka. Sprzedawaliśmy palmy i ozdoby świąteczne wykonane przez niezawodne panie:  Mirkę Ufnal i  Anię Owsianko (kwiaty do palm wykonali wolontariusze). Mieszkańcy gminy nie zawiedli i wykupili cały asortyment.

Kawiarenka "U świętego Klemensa" CARITAS

15 marca swoje święto obchodzą cukiernicy i piekarze. Patronem tych grup jest bowiem św. Klemensa, a jego wspomnienie obchodzimy  właśnie w tym dniu. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nie są zawodowymi cukiernikami, ale przygotowali pyszne słodkości na kawiarenkę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych produktów spożywczych i żywnościowych dla osób objętych pomocą w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Mińsku Mazowieckim. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły sie do zorganizowania kawiarenki.

Barbara Janus- opiekun SKC

Szkolne Koło Caritas na kiermaszu świątecznym

Działo się! 17 grudnia na placu targowym w Strachówce odbył się kiermasz. Nie mogło tam zabraknąć SKC ze Szkoły Podstawowej w Strachówce. Przez wiele lat sprzedawaliśmy ozdoby w kościele, tym razem konkurencja była silna, gdyż swoje wyroby sprzedawały Koła Gospodyń Wiejskich  z terenu gminy oraz inne firmy, instytucje i osoby prywatne.

Gościmy

Odwiedza nas 192  gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka